W rozgrywanych w dniu 9 lutego 2024 r. Mistrzostwach Gminy Gizałki w warcabach klasycznych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w gronie 38 zawodników naszą szkołę reprezentowało 18 dziewcząt i chłopców.
W rywalizacji dziewcząt klas IV-VI najlepiej zaprezentowała się Karina Kwitowska, która zajęła II miejsce. Natomiast w kategorii chłopców, II miejsce zajął Jakub Roszak, który w bezpośrednim pojedynku pokonał Jakuba Juszczaka, który zajął III miejsce.
W kategorii dziewcząt klas VII – VIII najlepiej zaprezentowała się Edyta Skitek, która zajęła II miejsce, a wśród chłopców najlepszy okazał się Alan Borowski, który zajął III miejsce.
Wszystkim uczestnikom za ogromną waleczność, ambicję i umiejętności, gratulacje złożył Pan Wójt Gminy Gizałki Robert Łoza, który ufundował drobne nagrody i dyplomy dla najlepszych zawodników w warcabach klasycznych.
Gratulacje należą się wszystkim reprezentantom naszej szkoły, natomiast Karinie Kwitowskiej, Edycie Skitek i Jakubowi Roszak życzymy udanego startu w mistrzostwach powiatu, które odbędą się 29 lutego w Broniszewicach.
Zawody zorganizowane zostały przez Urząd Gminy Gizałki przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury w Tomicach.

M. Czajczyński