Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że lekkoatletyka należy do dyscyplin sportu, w której osiągają wspaniałe rezultaty. W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 26 kwietnia odbyły się zawody powiatowe na Stadionie Miejskim w Pleszewie, gdzie nasi uczniowie wywalczyli trzy tytuły mistrzowskie w kategorii dziewcząt i chłopców.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna dziewcząt w Trójboju Lekkoatletycznym w składzie: Maja Smolińska – Nowak, Lena Szambelan, Magdalena Walendowska, Laura Skitek, Magdalena Roszak i Julia Wojciechowska.

Indywidualnie Maja Smolińska – Nowak zdobyła I miejsce w biegu na 60 m i I miejsce w skoku w dal. Julia Wojciechowska zdobyła I miejsce w rzucie piłeczką palantową, a III miejsce uzyskała Lena Szambelan w biegu na 60 m.
Pierwsze miejsce w Trójboju Lekkoatletycznym zdobyła także drużyna chłopców z klas III – IV w składzie: Aleksander Brzeziński, Szymon Glapa, Mateusz Kubiak, Patryk Filipiak, Igor Rojewski, Mikołaj Tomczak i Jakub Tomczak.

Indywidualnie miejsca na podium zdobyli: Mateusz Kubiak – I miejsce w skoku w dal i II miejsce w biegu na 60 m oraz Aleksander Brzeziński zajmując III miejsce w rzucie piłeczką palantową i III miejsce w skoku w dal.
Bezkonkurencyjna okazała się również drużyna dziewcząt w składzie: Maja Smolińska – Nowak, Lena Bińczyk, Edyta Skitek, Zuzanna Skitek, Dominika Taczała i Zuzanna Tomczak, która zajęła I miejsce w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Indywidualnie najlepiej zaprezentowały się: Dominika Taczała zajmując I miejsce w biegu na 60 m i I miejsce w biegu na 600 m oraz III miejsce w skoku w dal. Lena Bińczyk uplasowała się na II miejscu w rzucie piłeczką palantową i III miejscu w biegu na 60 m, a Zuzanna Skitek zajęła III miejsce w rzucie piłeczką palantową.
Drużyna chłopców w Czwórboju Lekkoatletycznym zajęła IV miejsce.

Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy jak najlepszego występu w zawodach rejonowych.
Opiekunami podczas zawodów byli: Tomasz Latosiński i Michał Czajczyński.