Mistrzostwa Powiatu Szkół w Warcabach Klasycznych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli klas VII i VIII oraz Igrzysk Dzieci czyli klas VI i młodszych, zorganizowała w dniu 10.03.2022 Szkoła Podstawowa w Broniszewicach. Wystartowała w nich piątka reprezentantów Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gizałkach a ich start można uznać za znaczący sukces, gdyż aż troje z nich wywalczyło awans do wojewódzkiego finału. Indywidualna Mistrzynią Powiatu Pleszewskiego w warcabach klasycznych w kategorii dziewcząt klas VII-VIII została Dominika Cieślak, a tuż za nią na drugim miejscu podium zawody ukończyła jej szkolna koleżanka Ewa Szcześniak. W kategorii chłopców bezapelacyjny triumf z kompletem zwycięstw odniósł Dawid Rybarczyk. Wymieniona trójka jak już wcześniej wspomniano weźmie udział w Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tej dyscyplinie sportowej. Trochę pechowo warcabowy turniej przebiegł dla drugiego reprezentanta SP Gizałki w kategorii klas VII-VIII Jana Stachowiaka, który odebrał brązowy medal za 3 miejsce, a któremu do 2 miejsca zabrakło 0.5 pkt. W kategorii Igrzysk Dzieci startowała Edyta Skitek, dla której debiut w zawodach tej rangi wypadł przyzwoicie a miejsce 5 w ostatecznej klasyfikacji pozwala mieć nadzieję, iż za rok włączy się do rywalizacji o najwyższe laury.