We wtorek 30 listopada 2021 r. dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Gizałkach wzięły udział w Finałach Rejonu Kalisz w Drużynowym Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się w Raszkowie.
Drużyna dziewcząt w składzie: Dominika Cieślak, Klaudia Słupska zajęły I miejsce w turnieju awansując do finału wojewódzkiego. Nasze uczennice nie straciły nawet seta pokonując 3:0 drużyny z Moskurni, Kuklinowa i Kobylina.
Drużyna chłopców w składzie: Filip Szczepaniak, Igor Kaczmarek zajęła VII miejsce. Nasi zawodnicy stoczyli bardzo zacięte pojedynki, które przegrali 2:3 z drużynami z Kucharek i Krotoszyna. Dwa kolejne mecze gładko wygrali 3:0 z Kaliszem i Siemianicami.
Naszym reprezentantom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W Igrzyskach Dzieci, czyli uczniów z klas I-VI, które odbywały się w Raszkowie 29 listopada 2021 r. reprezentujące naszą szkołę Majka Migacz i Dominika Taczała zajęły 7 miejsce. W zawodach w tej samej kategorii wiekowej, Patryk i Paweł Filipiak zakończyli rywalizację na siódmym miejscu niewiele ustępując swoim starszym kolegom. W tym miejscu należy dodać, iż Paweł i Patryk to chyba najmłodsza drużyna w historii współzawodnictwa szkolnego na etapie rejonu i wszyscy znawcy tenisa wiążą z nimi ogromne nadzieje.