Trwa znakomita sportowa passa uczniów naszej szkoły. Po serii sukcesów w biegach przełajowych Weronika Mańka, Wiktoria Mańka, Martyna Pakulska, Dominika Taczała, Lena Bińczyk oraz Edyta Skitek wywalczyły złoty medal Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym.
W piątek 29 kwietnia 2022r. na pleszewskim stadionie nasze dziewczęta nie dały szans Mistrzyniom Miasta i Gminy Pleszew reprezentujących Szkołę Podstawową nr 3. Na 12 medali wręczonych tego dnia za bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600m, podopieczne Tomasza Latosińskiego i Andrzej Poźniaka zdobyły 9. Skok w dal wygrała Dominika Taczała a srebrny medal, z rąk głównej organizatorki zawodów Patrycji Kruchowskiej – Wojcieszak odebrała Lena Bińczyk. Bieg na 60 m to srebro dla Martyny Pakulskiej a brąz dla Edyty Skitek. W rzucie piłeczką palantową Martyna Pakulska wywalczyła swój kolejny srebrny medal a brązowym udekorowana została Weronika Mańka. W biegu na 600 m to komplet medali dla dziewcząt z Gizałek, które medalowe podium zajęły w kolejności Dominika Taczała, Weronika Mańka i Martyna Pakulska. Reprezentantki SP Gizałki drużynowo osiągnęły 967 punktów czwórbojowych i już w najbliższym czasie wystąpią w zawodach rejonowych, rywalizując o Finał Wojewódzki Wielkopolskich Igrzysk Dzieci.